Robotniiduki paigalduse ABC!
11/02/2019Robotniiduki talvine hooldus
22/09/2019Sagedasti arvatakse, et robotniiduki toimise eelduseks on ideaalselt sile muru – Levinumad vastuväited robotniiduki toimimisele on olnud: “Mul ei ole inglise muru/golfimuru (eelkõige sile murupind) ning ei saa seetõttu robotniidukit oma aeda paigaldada!”
Püüame siinkohal müüti murda!
- Kindlasti on erandeid, kuid kogemuslikult võime väita, et robotniiduk saab hakkama põhimõtteliselt iga aiatüübiga. See tähendab, et aed, mida saab niita või niidetakse mistahes tavalise muruniidukiga, sobib üldjuhul ka robotniidukile niitmiseks. Kasutusmugavuse kohapealt võib natuke piiranguid seada aia liigendatus, st. robotniiduk ei pääse teatud aladele iseseisvalt, kuna aed koosneb paljudest väikestest ja ühendamata murulappidest.
- Kindlasti ei ole eelduseks sile ja ühtlane murupind. Kui niidutingimused on veidi keerukamad (ebatasane pind ja suured kallakud), tasub kindlasti sellest lähtuvalt teha korrektne mudelivalik – Soovitavalt masin mis oleks neljarattaline, suurte veoratastega ja võimekusega niita suurematel kallakutel (kui see vajadus on olemas).
- Kindlasti on mõistlik likvideerida sügavamad ja järsemad augud enne robotniiduki paigaldamist, kuid teisalt on robotniiduk piisavalt väike, et järgida ebatasase pinna kumerusi, erinevalt mõnest suuremast tavaniidukist.
Kokkuvõtvalt võime öelda, et tänapäevased robotniidukid on väga võimekad ja ei eelda ideaalset muruvaipa mida hooldada – robotniiduk püüab ise sellest aja jooksul luua ideaalse murupinna. Täna on täiesti tavapärane, et masin paigaldatakse alale, mis eelnevatel aastatel on täitnud näiteks põllu funktsiooni.
Kui siiski tekib kahtlusi kas robotniiduk ikka sobiks minu aia ja selle eripäradega, siis võta ühendust Ruudi meeskonnaga, anname nõu ja leiame parima lahenduse.