Robotniiduki talvine hooldus
22/09/2019Batuudid koduaias on üha sagedasem nähtus, mis pakuvad rõõmu nii väikestele kui ka suurtele. Mida teha batuudiga kui aias on toimetamas ka robotniiduk – räägime oma kogemusest ja anname mõned nipid!
Enamus juhtudel on batuutide alumine risttala robotniidukile suureks takistuseks – Kuna robotniidukid on oma olemuselt üsna sitked ja hea ronimisvõimekusega, siis seda olukorda eirates on üsna tõenäoline, et masin ronib selle risttala otsa, nüritab või lõhub oma terasid ning suure tõenäosusega jääb sinna kinni – tekitab masina jaoks ebavajaliku ja välditava seisaku.
Selle olukorra vältimiseks oleme aastate jooksul soovitanud klientidele kahte lahendust:
- Kaevata batuudi risttalad maa alla – Sellise lahenduse puhul on masinal ka suurem vabadus pääseda batuudi alla ja hooldada muru ka sealt. Ühtlasi jääb veidi vähem niitmata ääri. Teise aspektina tuleb arvestada, et sellisel juhul on batuut fikseeritud ühele kindlale kohale, seega oleks mõistlik valida koht hoolikalt – meeles tasuks pidada ka seda, et batuut ei jääks otseselt robotniiduki koduteele (juhtkaabli teekonnale) ette. Mida sujuvamalt robotniiduk saab liikuda laadimisjaama ja sealt oma niidualadele, seda efektiivsem masina töö on!
- Lisada batuudi risttaladele füüsiline ja konkreetsem tõke – Tüüpjuhtumil kasutatakse selleks lauajuppe. Robotniiduk saab põrkesensorite abil impulsi ja muudab oma trajektoori ega proovi batuudi risttala otsa ronida. Sellise lahenduse puhul on masinal veidi keerukam batuudi alla ja sealt välja pääseda, aga kogemuslikult on siiani kõik masinad iseseisvalt hakkama saanud. Samuti jääb kliendile võimalus batuuti aia suhtes liigutada ja robotniidukil võimalus hiljem need batuudist järelejäänud “murututid” ära niita.